Co w domu mogę zrobić sam

Jednym z głównych problemów z naszymi wydatkami, znów wracam do finansów, ale po to jest ten blog, są nasze możliwości. Zawsze przed skokiem do wody sprawdzamy sami jej głębokość, chyba że za plecami mamy pożar.

Moje mocne strony

Jakie masz mocne strony? Co potrafisz robić? Wymień 10 rzeczy. A do każdej z nich dopisz sprawę domową:

liczenie – rachunki, okazje, promocje, negocjacje z bankiem

malowanie farbami – zamień farby na grunt, podkład i kolorową emulsję

szycie – na ciuchlandach można wyczaić dobrej jakości materiały naturalne, cały praktycznie dom obszyjesz i sprzedasz część pomysłów po sąsiadach, znajomych

pisanie to Twój konik – nic prostszego pukasz do firm czy nie potrzebują dodatkowych tekstów, za zarobione pieniądze kupisz okna

uprawiasz kwiatki – super, na Facebooku jest mnóstwo grup sprzedam kupię wymienię, możesz za kwiatka dostać krzesło, albo lustro, lampę

Moje słabe strony

Jednak druga opcja to słabe strony. Nie staraj się nic na siłę, jak klejenie płytek to była porażka w Twoim wykonaniu to zleć to znajomemu, który zrobi to szybciej i lepiej. Ty mu w tym czasie naprawisz laptopa.

Dużym i częstym błędem jest tracenie siły, czasu i nerwów oraz pieniędzy na to co nam nie wychodzi.  A tłumaczenie, że zrobię sam będzie taniej to oszukiwanie samego siebie.

Razem łatwiej

Tak to już jest, że we dwoje lepiej się pracuje. Przy lepieniu wspólnego gniazdka też łatwiej praca idzie jak jedno podaje drugie klei. Poza tym i pomysły bywają bardziej dopracowane, bo dwie głowy to nie jedna.

Naucz się wymieniać. Barter to stara, ale dobra rzecz. Sąsiad ma stare deski ale na szalunek będą za to sprawdź co Tobie zbywa. Masz o jeden całkiem dobry jeszcze laptop za dużo, a jemu stary pecet ledwo zipie. A teraz policz ile zaoszczędziłeś.

 

Zamieszczono w: Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *