Czy warto mieć hobby

Zainteresowanie i rozwój w ulubionym przez nas kierunku jest nie tylko sposobem na nudę. Zalet z posiadania i rozwiania swojego zainteresowania jest więcej, chroni przed depresją. Hobby może być sposobem na dodatkowe źródło dochodu i podniesienie poczucia własnej wartości.

To czym się interesujesz wpływa na to jak wyglądasz

Wierzcie mi lub nie, ale ludzie o konkretnych zainteresowaniach są specyficzni. Nabierają nie tylko pewności siebie, ale też nawyków oraz cech charakteru.

Dlaczego warto mieć hobby i rozwijać swoje zainteresowania

Ciekawe hobby = ciekawa osoba. Gdy rozmowa się nie klei, łatwiej jest rozruszać towarzystwo opowiadając ciekawostki o swoim zainteresowaniu. Starajmy się tylko nie zdominować rozmowy.

Czy gotowanie to też hobby?

Jeśli Twoim zajęciem, które Cię relaksuje jest gotowanie i z miłą chęcią spędzałabyś w kuchni więcej czasu niż potrzeba na ugotowanie obiadu. To znak iż warto to zainteresowanie rozwijać. Dlaczego to takie ważne aby mieć hobby?

gotowanie
Fot. Pixabay. Jeśli potrafisz gotować, to rozwijaj się w tym kierunku. Własny blog z przepisami czy stylizacją potraw pozwoli Ci na pokazanie innym swoich dokonań. A często będzie ratunkiem dla wielu kobiet.

Jak być pewną siebie, interesującą kobietą, która ma hobby

Rozwijanie swojego zainteresowania to nie strata czasu, ale inwestycja. Kobieta, która jest pewna siebie, stwarza wokół aurę tajemniczości. Idąc dalej tym tropem wydaje się zarówno dla płci przeciwnej jak i koleżanek bardzo interesująca. Z czego to wynika? Chodzi o zadowolenia i spokój, jaki otacza takie osoby.

Pewność siebie, a bezczelność

Odróżniajmy pewność siebie od bezczelności, to że każdemu będziemy wbijać szpilę nie znaczy, że stajemy się pewni siebie. Co innego jest bronić się słownie, wykorzystując arsenał asertywny, a co innego poniżać czy wykorzystywać bliźnich.

Moje życie, mój kodeks

Mówi się, że pokolenie X jest roszczeniowe. Moim zdaniem jest to pokolenie, które nie daje się za miskę ryżu poniżać w pracy. Potrafi się wycenić rynkowo. Żyje leniwie – w dobrym tego słowa znaczeniu.

Też nie daj się złapać w pułapkę zasad, bo koleżanka ma kredyt i narzeka na kierownika. To jest wyznacznik jej życia. Szanuj innych, ale też i siebie. Jeśli w pracy masz psychopatę nad sobą to czy chcesz czy nie, przenosisz jego postawę na siebie.

Czy warto być interesującą osobą ponad wszystko?

Dochodzimy do sedna sprawy, która jest osią całego artykułu. Czy faktycznie warto się tak wysilać, aby w każdym towarzystwie być na świeczniku?

jazda konna
Fot. pixabay. Jazda konna to specyficzny sport, kształtuje siłę charakteru oraz mięśnie. To nie zajęcie dla leniwych kanapowców.

To Twoje życie, pokazujesz ludziom to co chcesz im pokazać. Jedni Cię docenią za to co robisz, inni będą marszczyć brwi na widok Twoich dokonań.

Najważniejsze abyś Ty doceniła siebie i swoje dokonania. To nie podziw innych ludzi daje siłę wewnętrzną, tylko poczucie własnej wartości.

Jak podliczyć wartość swojej osoby? Ten wpis pewnie nie odpowiedział Ci na większość pytań jakie kołatają się w głowie. Dlatego, że nie jest to możliwe. Każda/y z nas jest inny, ma innych znajomych, priorytety, warunki życia. Nie da się znaleźć takiego samego przepisu na życie, jak i dwóch takich samych osób. Wymieniłam kilka takich punktów haczyków, które można sobie rozwinąć i ukształtować pod swoje możliwości i potrzeby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.