Jak się ubrać na wesele latem

Rewia mody na weselu? Nie, to w złym guście! Dziś liczy się swoboda ruchów, naturalność oraz dopasowanie da naszego osobistego stylu.

Jak wybrać suknię na wesele, aby nie popełnić błędu?

Oprócz prezentu dla pary młodej na ślub, wielkim wyzwaniem jest kreacja. Jako kobiety mamy prezentować się nie tylko gustownie, w dosłownym znaczeniu.

Ważne jest też, aby strojem nie przytłumić sukni panny młodej!

To chyba najgorsze foux pas jakie można popełnić, plasuje się zaraz za typowym wujaszkiem, który za dużo wypił.

Gdzie będzie przyjęcie weselne?

Miejsce gdzie odbędzie się przyjęcie weselne daje nam dużą podpowiedź odnośnie wyboru kreacji. Zacznijmy więc od przyjrzenia się mu i określenia w jakim jest stylu.

  • dom weselny, stadnina, ogród, stodoła – tu jest większa swoboda i luz przy wyborze ubioru, rezygnujemy jednak ze zbyt szykownych i sztywnych sukienek i dodatków;
  • zamek, wesele we dworku, wesele w hotelu, w lokalu w mieście – w tym wypadku stawiamy raczej na szyk niż swobodę, jednak jeśli zależy nam na luźniejszej sukni – możemy ją wzbogacić poprzez odpowiednie dodatki.
wesele w ogrodzie
źr. pixabay Wesele w ogrodzie to luźny styl, ale obowiązkowe są stabilne buty na koturnie lub klocku.

Pogoda na wesele, a wybór sukienki

Największą niewiadomą w czasie wesela jest zazwyczaj pogoda. Jeśli całość imprezy ma mieć miejsce w zamkniętych pomieszczeniach, to nie gra ona roli.

W przypadku imprezy w miejscu częściowo otwartym, to pogoda wpływa na nas. Zwłaszcza jeśli ma być bardzo gorąco…

Jak się nie spocić na weselu?

Zdradzę Wam kilka sposobów, jak uniknąć rozsiewania brzydkiego zapachu na weselu oraz prezentacji mokrych plam od potu na sukience:

  1. wybierz sukienkę o pół numeru większą, nie będzie opinać ciała, które nawet mokre zdąży ochłonąć, zanim pot dosięgnie materiału;
  2. postaraj się wyrobić kondycję, już miesiąc wcześniej zacznij więcej ćwiczyć, nawet w domu, a jeśli nie masz czasu to wydłuż spacery z dziećmi albo postaw na cokolwiek, co pozwoli Ci poprawić kondycję;
  3. kilka dni przed weselem możesz popijać dwa razy dziennie herbatę z szałwii lekarskiej, o ile nie jesteś uczulona;
  4. pamiętaj o piciu wody podczas wesołej zabawy;
  5. postaw na ubiór z naturalnego materiału – bawełny, jedwabiu, wełny – sztuczne materiały nie odprowadzają wilgoci na zewnątrz, a to proszenie się o rozwój cuchnącej kolonii bakterii na naszym ciele;
  6. wybierz kolorowy wzór sukienki, który zamaskuje ciemniejsze plamy w miejscach gdzie materiał przylega do ciała;
  7. swobodny krój sukienki pozwala na lepszy przepływ powietrza i łatwiejsze studzenie ciała – niestety nie każda figura dobrze wygląda w sukni na styl grecki.
sukienka na wiejskie wesele
źr. pixabay Wesele na wsi to jeszcze większa swoboda w ubiorze, ważne aby czuć się w nim swobodnie.

Poza tym wiadomo, higiena i dobre kosmetyki. A najlepiej zmotywować się i wspólnie z partnerem zacząć trening przed weselem. Na pewno wyjdzie Wam to obojgu na zdrowie. Również w przypadku męskiego stroju na wesele warto pokusić się o kilka modyfikacji, aby panu było wygodnie.

Sukienka i dodatki na wesele

Przeglądając kreacje na wesele oraz dodatki do nich warto mieć z tyłu głowy cały czas ogromny baner z ogromnym napisem „Uwaga na festyn!”.

Po prostu – nie przesadzajmy.

Jeśli suknia jest wow!

To dodatki powinny być stonowane. Tu trzeba być tak barwną postacią jak Maryla Rodowicz, Hanka B. czy Majka Jeżowska, aby móc bez obciachu i z pełnym zrozumieniem wparować na imprezę rodzinną w kapeluszu z piórami.

torebki
źr pixabay Często wystarczy do naszego starego stroju dobrać inną torebkę aby stworzyć całkiem nową stylizację.

A może spodnium?

Kombinezon na wesele? Owszem da się to ogarnąć i w przypadku filigranowej figury wygląda to bardzo ciekawie. Sama zresztą to wypróbowałam na weselu w środku upalnego lata. Mogłam to zrobić, gdyż wesele było na wsi w stylowym dworku.

kolczyki
źr. pixabay Kolczyki potrafią sporo namieszać w stylizacji. Może warto to wykorzystać?

Nie zmieniajmy jednak swojego stylu na siłę

Zastanawiam się, co wygląda gorzej? Przestrojenie się, czy na wciskanie na siłę swego ciała w ostatni krzyk mody, który z naszej figury robi główną postać z bajki o bazyliszku.

Zresztą nieważne. Przy wyborze sukienki patrzmy raczej czy czujemy się w niej swobodnie, a kolor nie dodaje nam cyferek do PESEL-u. Unikajmy też zbyt krótkich kreacji, aby oszczędzić gościom atrakcji w postaci widoku naszej bielizny (takie kwiatki też się trafiają na weselach).

Nie wiem jak niektóre kobiety to robią, ale naturalnie jakoś tak potrafią przyjść w brązowej (sic!) sukience. Dobrać do niej biżuterię i dodatki tak, że wyglądają jakby chwilę wcześniej prezentowały się na czerwonym dywanie. Stawiają na swój własny urok, naturalność oraz dodatki, które tworzą zapierającą dech całość.

źródła:

Ciekawie na temat ubioru i tego co w nim nas postarza pokazuje w swoim filmiku Zosia Stylistka

Najlepsze wpadki

Gotowe stylizacje na wesele

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.