Jak tanio urządzić pokój dziecięcy?

Budżet na zmianę designu w pokoju dziecka się nie chce spiąć? Jest na to rozwiązanie, aby ładnie i tanio urządzić pokój dziecka. Wystarczy naprawdę kilkaset złotych i trochę magii, aby nikt nie mógł powiedzieć, że ten pokój był tanio urządzony.

Tanie urządzanie pokoju dziecka zaczynamy od… Planu

Włączmy pociechę w ten proces jeśli nie ma to być niespodzianka. Ustalmy więc takie detale jak:

  • ulubiony kolor,
  • ulubiony bohater,
  • motyw przewodni (las, Lego, Minecraft, księżniczki, piłka),
  • pomyślmy nad zainteresowaniami dziecka, aby dać mu w tym pokoju przestrzeń do własnej aranżacji.

Tych informacji dowiesz się bez problemu, więc nawet niespodzianka się uda.

Pokój ma być dla dziecka, a nie urządzony jak galeria – niczego nie dotykaj!

Zebrane dane pozwolą do ułożenia planu taniego remontu pokoju

Plan podzielić warto na etapy i w zależności od tego, w jakim punkcie znajdujemy się z przygotowaniem pokoju – od niego należy zacząć.

Etap 1 planu taniego urządzania pokoju dla dziecka

Zacznijmy od malowania:

  • farba do ścian – biała farba i barwnik nie są drogie, warto jednak polować na promocje w marketach budowlanych, które sprzedają często gotowe farby za bardzo niską cenę,
  • taśma malarska – pozwoli na zabezpieczenie okna, uzyskanie równych kresek na ścianie,
  • folia ochronna – jakiekolwiek meble czy podłogę oraz okna zabezpieczyć można folią malarską,
  • narzędzia do malowania – do pokrycia farbą 5 ścian nie potrzeba cudów na kiju, wystarczy prosty wałek i kuweta malarska.

Chcąc tanio urządzić pokój dla dziecka można rozłożyć to na raty. Tym bardziej jeśli pracujemy na etacie, a remont wykonujemy solo.

Do malowania wybrać należy ciepłą i suchą pogodę, aby farba wyschła. Pokrycie ściany farbą powinno być trzykrotne, przy czym po każdym malowaniu należy odczekać minimum 2 dni, ale spokojnie można i tydzień.

Tapeta

Świetnym rozwiązaniem w pokoju dziecka jest tapeta. Jeśli tylko założony budżet pozwala – to warto skorzystać. Do wyboru jest multum możliwości:

  • tapety ze wzorem,
  • tapety jednolite idealne do rysowania.

Do położenia tapety wystarczy pędzel, klej i rolka tapety.

Dajmy dzieciom przestrzeń do rysowania na ścianie. Tapetę łatwo wymienić.

Rysunek na ścianie

Jeśli nasze kieszenie pozwalają tylko na biały podkład na ściany, to zostaje nam tylko coś narysować. Prosty szablon kwiatowy czy inny można łatwo wyciąć w kawałku folii i po przyklejeniu do ściany delikatnie zakryć wzór innym kolorem.

Jak widać wybór jest spory.

dużo rzeczy możemy stworzyć sami.

Tanie meble do pokoju dziecka nie znaczy tandetne

Jest takie powiedzenie „Less is more”, znaczy ono mniej więcej tyle co – mniej znaczy więcej. Tak też uważam. Dlatego jeśli nie mamy pieniędzy na nowe meble dobrej jakości, to lepiej poszukać starych mebli dobrej jakości i je odnowić.

Meble za darmo

Dużo mebli jest do oddania za darmo na portalach typu OLX czy Facebook. Im bliżej znajdziemy pożądany przez nas przedmiot, tym taniej nas wyjdzie przewiezienie go.

Przyjemnie urządzony pokój jest niejednorodny

Meble do pokoju dziecka nie muszą być idealnie tego samego koloru. Jednak warto wybierać barwy w podobnej tonacji.

Dywan do pokoju dziecka

Kto powiedział, że w pokoju dziecka dywan musi być w kotki? O wiele bardziej praktyczny od dywanu jest chodnik, pleciony ze sznurka. Lepiej kupić dwa mniejsze, które zmieszczą się do pralki. W ten sposób unikniemy zbierania się w nim kurzu.

Dawanie drugiego życia rzeczom, to odpowiedzialne podejście do ekologii. Bardzo wiele dodatków można dostać za kilka złotych, o ile nie razi nas kupowanie rzeczy z „drugiej ręki”. Dzięki takiemu podejściu dbamy o środowisko i nie budujemy naszym dzieciom stosu odpadów. Moda na ekologię jest tylko modą, jednak idea ekologii jest o wiele bardziej trudna do wdrożenia, a wykorzystywanie używanych rzeczy jest w ekologii nazywane świadomością.

źr. pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.