Jak zrobić sadzonki hortensji

Hortensje to piękne kwiaty, wdzięczne krzewy, które zdobią latem ogród w kolory od ciemnego bordo poprzez róż po ciemny niebieski i biel.

Uprawa hortensji

Hortensje nie są trudne w uprawie. Wymagają gleby przepuszczalnej, lekko kwaśnej i do tego w miarę wilgotnej. Preferują raczej miejsca w lekkim cieniu niż pełne słońce.

\"\"

Ukorzenianie hortensji

Hortensja nie jest trudna do ukorzenienia. Wystarczy zielone gałązki oberwać z liści zostawiając tylko dwa górne i wsadzić go doniczki z wilgotną ziemią próchniczną. Następnie trzymać w cieniu i dbać o wilgoć w podłożu. Jak zacznie puszczać nowe listki to znaczy, że sadzonka ruszyła i tworzą się korzenie.

Jak sadzić hortensje

Hortensje sadzimy w półcieniu. Należy ją podlewać, aż się dobrze przyjmie. Nawozimy dopiero jak się dobrze przyjmie i zacznie wypuszczać nowe pędy, ale nie później jak do końca sierpnia aby zdążyły zdrewnieć przed zimą.

Sadzonki ukorzenione na zimę należy dobrze zabezpieczyć igliwiem i jedliną przed mrozami. Dobrze się do tego nadają szklarnie, ale jak nie mamy takiej możliwości warto zakopać doniczki w ziemi i przykryć z góry liśćmi.

Zamieszczono w: Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *