Remont łazienki w 2024 roku

W 2024 roku, w urządzaniu łazienki będą dominować nowoczesne wzornictwo i innowacyjne technologie, które będą wyznacznikiem luksusu. Jednocześnie ma zostać zachowany osobisty charakter pomieszczenia i zapewniona wygoda w codziennym użytkowaniu.

Nie każdy styl wnętrzarski pasuje do nowoczesnego wzornictwa. Najłatwiej będzie zaadaptować do nowoczesnego designu wnętrza utrzymane w stylu minimalistycznym, skandynawskim czy loftu.

Styl minimalistyczny w łazience to sprawdzone rozwiązanie

Nie jest to jednoznaczne z małą przestrzenią w łazience😉 Styl minimalistyczny to podejście do projektowania, które skupia się na prostocie i minimalizmie. W aranżacji wnętrz oznacza to, że przestrzeń jest utrzymana w stonowanych kolorach, a meble i dodatki są proste i funkcjonalne. Styl minimalistyczny jest często kojarzony z japońskim wzornictwem, gdzie prostota i harmonia są kluczowe. W łazience, styl minimalistyczny to sprawdzone rozwiązanie.

Styl skandynawski w łazience, który łatwo zmienić za pomocą dodatków

Wnętrza skandynawskie wyróżnia prostota i funkcjonalność. W łazience oznacza to ograniczenie ilości dekoracji i dodatków do minimum oraz wybór prostych, praktycznych rozwiązań. Dominują w nim jasne, spokojne kolory, np. białe płytki ścienne.

Jak zmienić styl skandynawski na nowoczesny?

Prosty, niewyszukany design oraz gładkie ściany w jednolitym kolorze to perfekcyjne tło dla dekoratora wnętrz. Poprzez zmianę akcesoriów łazienkowych, łatwo przekształcić łazienkę w nowoczesne wnętrze.

Podświetlane lustro

Ciekawy dodatek do łazienki, zwłaszcza jeśli rano szykujemy się do wyjścia. Niewidoczne ledy ukryte w ramie dyskretnie podświetlają nasze odbicie.

Wzornictwo użytkowe

Nowoczesny styl to niekoniecznie kiczowate maszkary stojące po kątach. Raczej kierujmy się w stronę przedmiotów o nietypowym wyglądzie, kształcie, ciekawym rysunku z jednoczesnym użytkowym przeznaczeniem.

Loft w nowoczesnej łazience

Styl loftowy to podejście do projektowania, które skupia się na prostocie i funkcjonalności. W łazience oznacza to ograniczenie ilości dekoracji i dodatków do minimum oraz wybór prostych, praktycznych rozwiązań.

Dominują w niej beton, surowe kształty, metal, szkło, które jako jedyne może operować połyskiem. Całość sprawia bardzo surowe wrażenie, a jakiekolwiek dodatki są używane bardzo oszczędnie.

Czy da się z takiej łazienki zrobić nowoczesne wnętrze?

Niewielkim kosztem czasu i pieniędzy można bardzo łatwo dodać nowoczesny design do loftowej łazienki. Jednak należy robić to ostrożnie, aby nie powstała gwara stylów, które zburzą loftową harmonie, a jednocześnie nie dadzą nam zamierzonego efektu.

Loft to surowa elegancja, do której pasują:

  • Neutralne światło led;
  • Hydromasaż koniecznie w matowym wykończeniu;
  • Lustro z ukrytym podświetleniem.

Styl wykorzystujący nowoczesne dodatki, często z futurystycznym designem nie jest równoznaczny z migającymi na kolorowo ledami. Lepiej zwrócić uwagę na:

  • Jakość wykonania;
  • Materiał;
  • Kształt;
  • Wzór;
  • Kolor;
  • Trwałość.

I trzymajmy się jak najdalej od plastikowej kiczowatości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.